Sentetik Buz Pisti Sistemleri

Anasayfa Hizmetlerimiz Sentetik Buz Pisti Sistemleri

Sentetik Buz Pisti Sistemleri

Eğlenceli sporlar arasında sayılabilecek buz pisti, her mevsim çokça ilgi gören bir aktivitedir. Bu nedenle hava koşullarından etkilenme oranı minimum olan bir pist, buz pisti işletmecilerinin işini oldukça kolaylaştıracaktır. Yapı ve kayma özellikleri olarak buza benzeyen ancak ana maddesi buz olmayan sentetik buz pistleri Yüksek yoğunluklu özel bir polimer bileşiğinden üretilmiştir. Üzerinde paten kaymaya müsait şekilde tasarlanan sentetik buz panelleri; ürün özellikleri dolayısıyla aşınmaya, kırılmaya, ezilmeye karşı çok yüksek bir dayanıklılığa sahip olmasının yanında 4 mevsim kullanıma uygundur.

Sentetik Buz Pisti Sistemleri | Ncsspor

Sentetik Buz Pisti Özellikleri

❄️Hava şartlarından etkilenmez. Kızgın güneş altında bile, mikroskobik sistem ile kayma özelliği gösterir.
✔️Demonte bir yapıya sahiptir. (Bu nedenle kolay taşınabilir.)
🧊Polimer bileşiğinden üretilmektedir.
⛸️Genellikle 15 mm ölçülerinde olan sentetik buz panelleri ticari amaçlı kullanılırken; 12 mm sentetik buz pisti panelleri daha çok yarı kapalı veya kapalı alanlarda ve eğitim amaçlı kullanılır.
🧹Temizliği ve bakımı kolaydır.
💾Kendinden hafızalı ürün niteliğindedir.
🧩Puzzle sistemi olarak üretilip montajı yapılmaktadır.
Sentetik Buz Pisti Panelleri

Sentetik Buz Pisti Panelleri

Kalınlıkları kullanılacağı alanın kapalı veya açık olmasına göre değişim gösteren EZglide sentetik buz pisti panelleri tüm mevsim şartlarına uyum sağlamaktadır. Kullanılacağı alana göre tasarlanması nedeniyle sentetik buz pisti imalatı yapılmadan önce sahanın ve projenin mutlaka önceden belirlenmesi gerekmektedir. 20 mm kalınlığındaki sentetik buz pisti panellerinin büyük ölçekli spor veya ticari amaçlı kurulacak olan tesislerde kullanılması uygunken; 15 mm kalınlığındaki sentetik buz pisti panelleri ticari amaçlı açık veya kapalı alanlarda kullanılması uygun olmaktadır. Sentetik buz pisti panellerini doğal buz pistlerinden ayıran en önemli farkı, teknik özellikleri nedeniyle  mevsimsel ve kullanış açısından sağladığı kolaylıklardır.

Sentetik buz pisti imalatında, buz pisti kalınlıklarını etkileyen en önemli faktör projenin büyüklüğü ve alan özellikleridir. Bulunduğu alana ve projenin niteliğine uygun buz pisti panel kalınlıkları ve ideal kullanım koşulları aşağıda belirtildiği gibidir.

 

Kapalı  Alanlar için Buz Pisti Panel Seçimi

 • 20 mm kalınlığındaki sentetik buz pisti panellerinin büyük ölçekli spor veya ticari amaçlı kurulacak olan tesislerde kullanılması uygundur.
 • 10 mm kalınlığındaki sentetik buz pistleri genellikle kapalı alanlarda ticari ve eğitim amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Yarı Açık Alanlar için Buz Pisti Panel Seçimi

 • 1000 cm x 2000 cm ebatlarında olan 20 mm kalınlığındaki sentetik buz pistleri yapısı dolayısıyla darbelere dayanıklıdır.
 • 12 mm sentetik buz pisti panelleri daha çok yarı kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Orta ölçekli ticari pistler ve eğitim için uygundur.
 • 15 mm kalınlığındaki sentetik buz pisti panelleri ticari amaçlı açık veya kapalı alanlarda kullanılması uygundur. 
 • Ortalama 100 m2 – 250 m2 arasındaki sentetik buz pistlerinde kullanılabilen 10 mm buz pisti panelleri birbirine geçmeli puzzle sistemi olarak üretilip montajı yapılmaktadır.

Sentetik buz pisti imalatı yapan firmalar arasında oldukça ön planda yer alan sentetik buz pisti panellerimiz kayma performansı açısından % 95 oranı ile yurt içi ve yurt dışı birçok kurum, kuruluş ve sporcuların eğitim, antreman sahaları alanlarında hizmet vermektedir. NCS Spor olarak, ticari amaçlı kurulan sentetik buz pistleri içerisinde kullanım ömrü açısından Dünya’da ilk sıradayız.

Sentetik Buz Pisti Paneli Teknik Özellikleri

 • Paneller iki taraflı kullanılabilir.
 • 10 yıl garantilidir.
 • U.V. isinlarina karşı dirençlidir.
 • Yangina dayanıklılığı : class 2 _ DIN 4102;
 • Kullanma sıcaklığıi : -100° + 90° ölçülerindedir.
 • Molekül ağırlıklarının 1cm3 ‘ü 4.000.000’e eşittir.
 • 100 cm X 100 cm boyutlarinda, 1,8 cm kalınlığında ve 17 kg agirligindadir.
 • Puzzle özelliğine sahiptir.
Sentetik Buz Pisti

Sentetik Buz Pisti Fiyatları

2022 yılı itibari ile sentetik buz pisti fiyatları listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

Kalınlık Fiyat
8 mm 75 USD + KDV
10 mm 85 USD + KDV
12 mm 95 USD + KDV
15 mm 110 USD + KDV
18 mm 120 USD + KDV
20 mm 130 USD + KDV

*Sentetik buz pateni pisti panel fiyatlarımız kalınlıklarına göre farklılıklar göstermektedir. 

*Ürünlerimiz iklim koşullarına dayanıklıdır, kullanım ömrü uzundur ve enerji maliyeti yoktur.

*1000 mm x 1000 mm veya 1000 mm x 2000 mm ebatlarında üretilen sentetik buz pisti panellerimizin her iki yüzeyi de kullanılmaktadır.

*Puzzle bağlantı güvercin kuyruğu kenetlenmesi sayesinde zemin tek parça olarak gözükmektedir. Bu sayede parçaların  aralarında açılmalar, bağlantı sorunları ve kaza riski yoktur.

*Sentetik buz pisti projelerinin büyüklüğüne göre fiyatlarımız değişebilmektedir.

*Sentetik buz pisti üretimi, imalatı, kurulumu ve montajı yapan firmamız; yatırımcı ve girişimcilere farklı ödeme kolaylıkları da sunmakta ve sunulan ölçülerin dışında olan talepleri ayrıca değerlendirmektedir.

*Firmamız gerçekleştirilen hizmet sonrası müşterilerine geri hizmet desteği, işletme desteği ve ödeme kolaylığı sağlayarak çok kısa sürede tesisleri anahtar teslim şeklinde müşterilerine sunmaktadır.

Sentetik Buz Pisti Fiyatları

Sentetik buz pisti panel maliyetleri ve fiyatlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 535 783 70 70 müşteri hizmetlerini arayabilir veya ncsspor@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sentetik Buz Pisti Projeleri

Sentetik Buz Pisti Projeleri

Sentetik buz pistleri tüm iklim koşullarında kullanılabilen pistlerdir. Açık ve kapalı alanlarda kullanılan sentetik buz pistlerinin enerji maliyeti yoktur; bu nedenle yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Yurt dışı ve yurt içinde birçok projeye imza atmış olan NCS Spor, sentetik buz pist imalatında öncü nitelik taşıyan bir firmadır.Sentetik buz pisti projeleri yatırımcıların ve girişimcilerin talepleri doğrultusunda farklı standartlarda üretilebilmektedir. Özel bir plastik malzeme olan polimer ürününden  üretilen sentetik buz pistlerinin kalınlıkları 8 mm – 10 mm – 12 mm – 15 mm – 20 mm olarak değişmektedir.Maliyetinin uygunluğu nedeniyle ticari işletmeler kadar eğitim amaçlı kurumların da tercih ettiği sentetik buz pistleri, açık ve kapalı alanlar için farklı kalınlık ölçülerinde tasarlanmaktadır.

sentetik buz pisti projeleri ortalama 100 m2 ile 1000 m2 arasında kurulmakta olup; tüm ekipmanları ile birlikte anahtar teslim şeklinde müşterisine sunulmaktadır.  Sahil alanları, alışveriş merkezleri, çocuk oyun alanları, belediye parkları, şehir parkları, ticari ve spor alanlarını da kurulan sentetik buz pisti maliyetleri m2 üzerinde hesaplanmaktadır.

NCS Spor ile projenize uygun buz pisti siparişi verebileceğinz gibi, sentetik buz pisti kiralama işlemi yapmanız da mümkündür.

Kiralık Sentetik Buz Pisti

Yapısı dolayısıyla yılın her dönemi açık olan sentetik buz pistleri; sosyal aktiviteler, sosyal projeler ve eğitimler amacıyla, tüm ekipmanları ile birlikte kiralanabilmektedir. Ortalama 200 m2 ile 600 m2 arasında değişiklik gösteren kiralık buz pistleri, 30 ile 45 gün zaman dilimi arasında kurulmaktadır.

Kiralama süresi ile ters orantılı ilerleyen kiralık buz pistlerimizde; kiralama süresi ne kadar uzunsa maliyeti o kadar uygun olur. Açık alan ve kapalı alanlara kurulan kiralık buz pistleri; beton zeminlere, çim sahalara, toprak zeminlere, parke zeminlere vb. yerlere rahatlıkla kurulabilmektedir.

Sentetik Buz Pisti Kiralama
Sentetik Buz Pisti İşletmek

Sentetik Buz Pisti İşletmeciliği

Buz pisti işletmeciliği; avm, 5 yıldızlı oteller, şehir merkezlerine yakın boş araziler, tatil köyleri, eğlence merkezleri giçi çeşitlendirilmesi mümkün birçok alanda açılabilir.

Buz pisti işletmeciliği, son zamanlarda girişimciler ve yatırımcılar tarafından oldukça ilgi gören bir sektör olmuştur. Bu ilginin nedenleri arasında ise buz pistlerinin yatırım maliyetlerini 18-24 ay içerisinde amorti etmesi büyük rol oynamaktadır.

Buz pisti işletmeciliği; sektöre adım atma esnasında diğer ticari işletmelerin de ihtiyaç duyduğu standart yasal belgeler dışında ek bir belge ve izne ihtiyaç duymamaktadır. Buz pistinin açılması istenen alana ait belirlenen özel şartlar ve anlaşmalar; genellikle taraflarca belirlenmektedir. 

İşletmeciliğini yaptığınız buz pistlerinin bakım ve onarım işlemlerini, NCS Spor hizmeti  ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sentetik Buz Pisti Bakımı / Onarımı

NCS Spor olarak; yanlış planlanmış, bakımları aksatılmış, teknik-mekanik ve zemin sorunu olan buz pistlerinizin; sentetik buz pisti veya farklı sistemlerle üretilmiş buz pisti fark etmeksizin tüm bakım, onarım ve revize geri hizmetlerini sağlamaktayız.

Doğal buz pisti tesislerinde yaşanan teknik, mekanik ve elektriksel tüm sorunlarınızı uzman ekibimizle keşfini yaparak mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırmakla birlikte; buz pisti tesislerinizde bulunan soğutma gruplarının bakım ve revizelerini gerçekleştirerek, üst düzey performans almanıza olanak tanıyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz bakım ve onarımlar sayesinde, zamanla sentetik buz pistlerinde meydana gelen kayganlık performans düşüşünü ortadan kaldırıyor; buz pistinizden alacağınız verimi maksimuma çıkarıyoruz. Buz pisti bakımı yanı sıra, buz pisti için kullanılan tüm yan ekipmanların (bariyer, bord, paten vb.) bakımını gerçekleştiriyor; buz pistinizin ihtiyaç duyduğu tüm yedek parça ürünlerinin tedarik hizmetini sağlıyoruz.

Sentetik Buz Pisti Bakımı
Sentetik buz pisti özel bir polimer malzemeden imal edilmesi nedeniyle iklim koşullarından etkilenmeyen bir üründür. Farklı kalınlıklarda üretilebilir ve enerji maliyeti yoktur. Düz beton vb. yerlere kurulabilen sentetik buz pistinin işletme maliyeti bulunmamaktadır.
Sentetik buz pateni pistleri açık ve kapalı alanlara, alışveriş merkezlerine, şehir parklarına, çok amaçlı spor sahalarına, ticari ve sportif alanlara, otel ve tatil köylerine, evinizin herhangi bir yerine kurulabilmektedir. Sentetik buz pisti kurulumları beton ve toprak zemin üzerinde gerçekleştirilebilir.
Sentetik buz pateni sahalarının işletme maliyetleri yok denecek kadar azdır. Buz pistinin büyüklüğüne bağlı olarak sentetik buz pisti solüsyonu kullanımı dışında ayrıca bir gideriniz olmayacaktır. 200 m2 sentetik buz pistinde aylık olarak yaklaşık 20 kg EZ GLIDE 350 sentetik buz pisti solüsyonuna ihtiyacınız vardır ve bunun da işletmeye maliyeti 2.500 TL + KDV olarak hesaplanmaktadır. Bakımı, temizliği ve işletmeciliği oldukça kolay olan sentetik buz pistleri kullanım ömrü ve taşınabilir olması sebebi ile yatırımcıların yeni gözdesi olma yolunda hızla ilerlemektedir.
Sentetik buz pistlerinde soğutma grubu kullanılmaması nedeniyle enerji maliyeti yoktur. Doğal buz pistlerinde m2’ye orantılı olarak bir enerji maliyeti hesaplanırken, sentetik buz pistlerinde bu oran 0’dır.
Patenlerin keskinlik düzeyi, kayma performansı ile doğru orantılıdır. Paten bıçaklarının zaman içinde körelmesi ile oluşacak performans kayıplarının önüne, paten bileme makinesi ile geçebilirsiniz. İşletmeniz bünyesinde bulunan paten bileme makinesi ile patenlerinizin performansını korumanızın yanı sıra dışarıda harcayacağını paten bileme maliyetinden de kaçınmış olursunuz.
Tüm mevsim şartlarına ve dışarıdan gelen darbelere dirençli olması nedeniyle doğal buz pistlerine oranla daha çok tercih edilen sentetik buz pistlerine ilgi oldukça fazladır. Her mevsim kullanılması nedeniyle tüm yıl bir gelir sağlayan sentetik buz pistlerinin yatırım maliyeti de yok denecek kadar azdır. EZ GLIDE 350 sentetik buz pisti solüsyonu dışında ekstra bir harcama gerektirmeyen sentetik buz pistlerinde, işletme maliyeti alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Sentetik buz pisti işletme maliyetleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz.
Buz pisti işletmeciliği avm’ler ve eğlence merkezlerinde çoğunluktadır. Buz pisti işletmeciliği yapmak için en elverişli mekanlar olarak sunulabilecek eğlence merkezlerinin yanında, bu sektöre en çok ihtiyaç duyulan bölgeler semt merkezleri olabilir.
Doğal buz pistinden farklı olarak, içerdiği polimer malzeme sayesinde her mevsim rahatlıkla kullanılabilen sentetik buz pistleri hava şartlarından etkilenmez ve ekstra bir soğutucuya ihtiyaç duymaz.
Sentetik buz pistleri zaman içinde aşınma yapmamasının yanı sıra, üzerinde kayma oranı ile verimlilik oranı doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu özel yapı sayesinde sentetik buz pistlerinde uzun yıllar verim almanız mümkündür.
Alışılmış olması nedeniyle genel olarak doğal buz pisti tercih edilen buz pisti sporlarında, doğal buz pisti yapısına çok yakın olması sebebiyle sentetik buz pisti de tercih edilebilmektedir.

Bize Ulaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp