Buz Pisti İşletmeciliği

Anasayfa Hizmetlerimiz Buz Pisti İşletmeciliği

Son zamanlarda buz pistine ilgi duyan kişilerin sayısının hızlı bir şekilde artış göstermesiyle beraber buz pisti işletmeciliği yapmak isteyen girişimcilerde de artış yaşanmıştır. Biz de ncs spor olarak buz pisti işletmeciliğine ilgi duyan yatırımcılar için buz pisti işletmeciliği nedir? Nasıl yapılır? Maliyeti ne kadar? ve Ne kadar kazandırır? sorularını sizin için cevapladık. 

Buz Pisti İşletmeciliği Nedir?

Buz patenine duyulan ilgi yatırımcıları buz pisti işletmeciliği yapan kişilere çevirmiştir.Buz pisti işletmeciliği yapmak isteyenler şu aşamalardan geçmektedirler:

Buz Pisti İşletmeciliği için Takip Edilmesi Gereken Aşamalar
📜İlk olarak yasal izin almaları gerekir,
📍Buz pistini hangi bölgede /nerelere kuracaklarına karar vermeli
🧊Buz pisti çeşitlerinden birini tercih etmeliler
🏢Uzman bir buz pisti firması ile anlaşmalıdırlar

Nerede Buz Pisti Açmalıyım?

Buz pisti işletmeciliği yapmaya karar verdiniz ve gerekli olan tüm yasal izinleri edindiniz.Sıra geldi buz pistini nereye kuracağınıza. Buz pisti sahaları genel olarak insanların yoğun olduğu, en fazla gitmiş olduğu alanlar tercih edilerek kurulmaktadır. Bu alanlara örnek verecek olursak; alışveriş merkezleri, şehir merkezleri, otel ve tatil köyleri örnek verilebilir. 

Hangi Buz Pistini Tercih Etmeliyim?

Buz pisti çeşitleri ikiye ayrılır. Bunlar;

  • Doğal Buz Pisti

Bir diğer adıyla gerçek buz pisti olarak da bilinen doğal buz pistlerinde gerçek buz kütleleri kullanılmaktadır.  Doğal buz pisti sistemleri soğutma grupları sayesinde daima soğuk olarak kalmaktadır.  Doğal buz pistlerinden istenilen verimi alabilmek için bakımına son derece önem verilmelidir. Eğer doğal buz pisti işletmesinde de karar kıldınız. Bunun için buz pistinin süpürüleme işlemi bir araca ihtiyacınız olacaktır.. Doğal buz pistlerinin yapımı sentetik buz pistlerinin yapımına göre daha uzun sürmektedir.

  • Sentetik Buz Pisti

Sentetik buz pisti inorganik madde olan polimer bileşiğinden üretilmektedir. Kurulum kolaylığı ve soğutulmaya ihtiyaç duyulmamasından ekstra elektrik ve su masrafına gerek duyulmamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı doğal buz pistine oranla daha da fazla tercih edilmektedir.  Hangi buz pistini neden tercih etmeniz gerektiğini daha detaylı olarak anlattığımız blog yazımızdan bilgiye ulaşarak bir tercihte bulunabilirsiniz.

Buz Pisti İşletmeciliği Maliyeti Ne Kadar?

Seçmiş olduğunuz buz pistine göre değişkenlik gösteren buz pisti fiyatları doğal ve sentetik olmasına göre değişkenlik gösterir. Ortalama 200 m2 bir alana kurulan doğal buz pateni pistinin yatırım maliyeti yaklaşık olarak 450.000 TL ile 500.000 TL arasında değişkenlik gösterirken, yapay buz pisti fiyatları kalınlıklarına göre değişkenlik arz eder. 

Buz Pisti İşletmeciliğinden Ne Kadar Para Kazanırım?

Buz pisti işletmeciliğinden kazanacağınız maliyet bulunduğu şehre ve şehirdeki lokasyona göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir müşteri  potansiyeline sahip bir Buz Pistinde ortalama kazanç aylık 30.000 TL ile 100.000 TL arasında değişebilmektedir. Buz pisti yatırımı ve maliyetleri hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Buz Pisti için Neden NCS Spor Tercih Edilmeli?

Düşük işletme maliyeti ve yüksek kazanç sebebi ile son yıllarda buz pisti işletmeciliğine karşı olan ilgi artmıştır.  NCS spor olarak, her iklime ve her türlü hava koşuluna uyum sağlayan buz pisti satışı gerçekleştirmeyiz. EZ GLIDE 350 sentetik buz pisti sistemleri kullanan NCS Spor, aylık otalama 1000 m2 üretim kapasitesine sahip olup, isteğe bağlı  farklı tasarım ve işletme modellerine sahip sentetik buz pistlerini anahtar teslim şeklinde müşterilerine sunmaktadır. NCS Spor;  EZ GLIDE 350 yapay buz pistleri Türkiye ve Ortadoğu resmi distribütörü olmak ile birlikte ürünleri için uzun kullanım ömrü, kayma performansı ve garanti süreci teminatı vermektedir.  Sentetik buz pisti hizmeti veren diğer firmalar ve NCS Spor karşılaştırması yapmak için Sentetik Buz Pisti Yapan Firmalar isimli içeriğimizi inceleyebilir, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp