Curling Sahaları Projeleri

Anasayfa Projeler Curling Sahaları Projeleri

Son yıllarda ülkemizde gelişmeye başlayan curling sporu ve sahaları ile spor severler farklı bir branş ile tanışma fırsatı buldu. Dünya genelinde çok yaygın olarak oynanan curling[…] bir takım sporudur.

Curling sahaları özel ölçüleri olan genellikle kapalı alanlarda muhafaza edilebilen yeni gelişmekte olan dikkat ve konsantrasyon gelişime katkı sunan olimpik bir spor branşıdır.

Curling sahaları betonarme yapı, asma germe yapılar vb kapalı alanlara kurulmaktadır. Özel bir soğutma sistemi ve ekipmanları ile birlikte projelendirilen bu tesisler 2 ile 8 bant olarak imal ve montaj edilmektedir.

Curling pistleri 42 metre boyu 4.3 genişliği olan buz pisti üzerine disk şeklinde iç içe çizilmiş 3 halkadan oluşur. Hassaslık seviyesi ve kazanmak için ortaya konan stratejik düşüncenin karmaşık yapısı sayesinde curling “buz üzerinde satranç” olarak değerlendirilir.

45 metre ve 5 metre kullanım alanına sahip olan curling pistlerinde kullanılan ekipman ve malzemeler özel olarak üretilmektedir.

Curling pist imalatları sportif ve ticari olarak iki ayrı şekilde üretilmektedir. Farklı renk ve tasarımlarda üretilebilen curling pistleri düz bir beton zemin üzerine monte edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp