Sentetik Buz Pisti Teknik Özellikleri

Anasayfa Bizden Haberler Sentetik Buz Pisti Teknik Özellikleri

Yapay buz pateni pistleri her türlü iklim koşullarına dayanıklı özel bir plastik malzemeden üretilmektedir. Hava şartlarında etkilenmeyen sentetik buz pistleri darbe ve kırılmalara karşı çok yüksek bir mukavemete sahiptir.

 

Düz bir zemin üzerine kurulan yapay buz pistlerinin bakımı oldukça kolay ve basittir. Genel olarak 1000 mm x 1000 mm veya 1000 mm x 2000 mm ebatlarında olan sentetik buz pisti levhaları de monte bir yapıya sahip olduğundan kolayca başka bir bölgeye taşınabilmektedir.

 

Kızgın güneş altında bile kullanılabilen yapay buz pisti sahaları çok özel moleküler ve mikroskobik boncuk sistemi sayesinde kayma performansı doğal buz pistine oldukça yakındır. Bu özellik sadece EZ GLIDE 350 sentetik buz pistlerinde mevcuttur.

 

Enerji maliyeti olmadığından ve işletme maliyetlerinin çok düşük olduğu sentetik buz pisti sistemleri son yıllarda oldukça talep görmektedir. Sentetik buz pisti panellerinin her iki yüzeyi de kullanılabildiğinde kullanım ömrü oldukça uzundur.

 

8 mm – 10 mm – 12 mm – 15 mm ve 20 mm olarak üretilen sentetik buz pisti panellerimiz hafızalı olarak tasarlandığın yanlış depolama sonucu eğilmesi vb. durumlarda düz bir alana konulması halinde üretildiği ilk günkü gibi aynı şekli alacaktır. Bu özellik dünya’ da sadece EZ GLIDE 350 sentetik buz pistlerinde bulunmaktadır.

 

Sentetik buz pisti üretimi, imalatı ve kurulumu hazırlanan projelere göre farklılıklar gösterebilir. Güvercin kuyruğu kenetlenmeli puzzle sistemi ile üretilen buz pisti panelleri birbirine geçerek tek parça halinde zemini oluşturmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp