Skatepark Sahaları

Anasayfa Hizmetlerimiz Skatepark Sahaları

Extreme sporlar ile uğraşan ( Paten, Kaykay, Bisiklet, Bmx ) için yapılan, kaymaları ve kendilerini geliştirmek amacı ile genellikle açık alanlara kurulan parklardır[…]

 

Extreme sporlar ile uğraşan ( Paten, Kaykay, Bisiklet, Bmx ) için yapılan, kaymaları ve kendilerini geliştirmek amacı ile genellikle açık alanlara kurulan parklardır[...]
Skateparklarda birbirinden farklı hareketler yapmayı sağlayan farklı objeler bulunmaktadır.

Genellikle parklara, bahçelere, sahil bölgelerine, spor alanlarına kurulan skatepark kaykay pistleri gençlerin yoğun talep gösterdiği spor dallarının başında yer almaktadır.

Ortalama 200 m2 ile 1200 m2 arası büyüklükteki alanlara kurulan skatepark kaykay pistlerinde özel ders ve eğitimlerde verilmektedir.

Sosyal, sportif ve ticari kaykay pistleri alışveriş merkezlerinin otoparklarına, belediye parklarına, sahil bölgelerine, ticari alanlara kurulabilmektedir.

Betonarme bir alt yapının üzerine kurulabilen kaykay paten pistleri genellikle demir profil aksam üzeri ahşap olarak imal ve montaj edilmektedir. Özel tasarımları ve objeleri ile patenciler, kaykaycılar ve bmx sporu ile uğraşan gençler oldukça ilgi göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp