Sentetik Buz Pisti Yatırımı Kazandırır mı? İşletme Maliyetleri Nedir?

Anasayfa Bizden Haberler Sentetik Buz Pisti Yatırımı Kazandırır mı? İşletme Maliyetleri Nedir?

Sentetik buz pisti kurulumları son yıllarda ülkemizde oldukça artmaya başlamıştır. Gerek yatırım maliyetleri ve gerekse işletme maliyetleri[…] açısından oldukça karlı bir yatırıma dönüşen sentetik buz pateni pistlerine özellikle alışveriş merkezleri, otel ve tatil köyleri, özel okullar, belediyeler ve farklı sektörlere yatırım yapmak isteyen girişimler tarafından yoğun talep göstermektedirler.

Doğal buz pateni sahalarına göre yatırım maliyeti oldukça uygun olan yapay buz pistleri her iklim ve her türlü hava koşullarında kullanıldığından istenilen her bölgeye rahatça kurulabilmektedir. Düz bir zemine kurulan yapay buz pateni pistleri özellikleri dolayısı ile çok yüksek bir mukavemete sahiptir.

Dünya üzerinde bir çok ülkede kızgın güneş altında bile yıl boyunca sorunsuz şekilde kullanılan sentetik buz pistlerinde enerji maliyeti yoktur. Özel bir plastik malzeme olan olan polimer bileşeninden imal edilen buz pisti levhalarının kullanım ömrü ortalama 20 – 25 yıl arasıdır.

100 m2 ile 1800 m2 arasındaki alanlara kurulan sentetik buz pistleri işletme maliyetlerinin çok düşük olmaması sebebi ile yüksek kazanç getirisine sahiptir. 200 m2 bir buz pistinin aylık işletme maliyetini sadece solüsyon gideri oluşturmaktadır.

Anahtar teslim sentetik buz pisti maliyeti yaklaşık olarak ( 100 m2 için ) 140 bin ile 160 bin TL arasında değişmektedir. Ortalama 30 günde teslim edilen sentetik buz pisti işletmelerinde ciro ortalaması aylık olarak 30 bin ile 45 bin TL arasında değişmektedir.

Sentetik buz pisti projeleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak, anahtar teslim buz pisti kurulumlarımız ile görüşmek için ncsspor@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilir veya +90 535 783 70 70 müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp