Buz Pisti Yatırımı Nasıl Yapılır? Ne Kazandırır ?

Anasayfa Bizden Haberler Buz Pisti Yatırımı Nasıl Yapılır? Ne Kazandırır ?

Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan buz pisti yatırımları için büyük sermayelere gerek yoktur. Buz pisti işletmeciliği son zamanlarda girişimciler ve yatırımcılar tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Ortalama 300 metrekarelik bir buz pisti 45 – 50 kişi kapasitesi ve doldur boşalt seans sistemi ile 16 ay ile 20 ay arasında kendi yatırımını amorti etmektedir.

 

Büyük şehirlerde bulunan alışveriş merkezlerinde kurulan buz pateni pistleri oldukça talep görmektedir. Eğlence sektörünün yıldızlarından aday olma yolunda hızla ilerleyen buz pisti proje yatırımları yeni girişimcilerin iştahını kabartmaktadır.

 

Ortalama 30 dakikalık seans ücretlerinin 20 TL ile 40 TL, özel derslerin 60 TL ile 100 TL, aylık kursların 300 TL ile 450 TL arasında olduğu buz pisti işletmelerinin ciroları farklı pazarlama teknikleri ile daha da artmaya başlamıştır.

 

300 metrekarelik bir sentetik buz pistinin tüm ekipmanları ile birlikte ortalama 270.000 TL – 320.000 TL olduğu ve yine 300 metrekarelik doğal buz pistinin tüm ekipmanları ile birlikte anahtar teslim 390.000 TL ile 480.000 TL arasında değiştiğini düşündüğümüzde günlük ortalama 2.500 TL – 6.000 TL arası cirolar ile buz pisti yatırımlarını oldukça kısa sürede amorti ettiği ve yatırımcılarınıza hatırı sayılır bir kazanç oluşturduğu gözükmektedir.

 

Farklı iş alanlarından girişimciler ve yatırımcılar için yeni yatırım sektörlerinin başında gelmeye başlayan buz pisti işletmeciliği alışveriş merkezleri, otel ve tatil köyleri, sahil alanları ve insan yoğunluğunun olduğu alanlar, şehir parkları ve ticari alanlarda kurulmaktadır.

 

Buz pisti yatırımları ve buz pisti işletmeciliği ile ilgili sektörü bilmiyor olsanız bile yatırım danışmanlığı hizmeti alarak ve biraz araştırma yaparak geleceği çok açık olan bu sektöre güzel bir giriş yapabilir kendi markanızı oluşturarak buz pisti işletmeciliğinde adım atabilirsiniz.

Buz pisti yatırımlarınız ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 535 783 70 70 müşteri hizmetlerimizden veya ncsspor@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4 Comments

  1. Merhabalar, Mersin’ de yapmayı düşündüğümüz buz pateni pisti ile detaylı bilgi almak istiyorum.

  2. İstanbul’ da bir alışveriş merkezine 400 m2 buz pisti yatırımı yapmayı planlıyoruz. Sentetik buz pisti ve doğal buz pisti yatırım maliyetleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve görüşmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp