Zemin Kaplamaları

Poliüretan zemin kaplamaları beton zeminler üzerine hızlı bir şekilde kurulabilen kaplama çeşididir. Zemin kaplamalarının kolay bir şekilde kurulum yapılması zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. İç mekan veya dış mekan fark etmeksizin poliüretan zemin kaplaması yapılabilmektedir. Kolay temizleme özelliğine sahip olmasından dolayı daima temiz ve hijyenik bir ortam sunmaktadır. Aşınma ve solmalara karşı dirençli olarak üretilen poliüretan zemin kaplamaları uzun yıllar kullanım için uygundur.

Poliüretan Zemin Kaplaması Nasıl Yapılır?

Poliüretan zemin kaplamasına başlamadan önce beton zeminin üzeri düz bir hale getirilmektedir. Poliüretan yapıştırıcısı zemin üzerine dökülerek tamamen yayılması sağlanır. Yapıştırıcı ile poliüretan membran arasına gerekli olan kauçuk ve macun döşemesi yapıldıktan sonra membran zemin üzerine serilerek kaplama işlemi yapılmaktadır. Zemin kaplaması yapıldıktan sonra poliüretan için özel bir boya sürülmektedir. Bu işlemden sonra sahanın spor bantları çekilerek kullanıma hazır bir hale getirilir.

Poliüretan zemin kaplamaları mat, parlak ve farklı renklerde yapılabilmektedir. Spor sahaları, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda kullanılan poliüretan zemin kaplamaları güneş ışınları, çatlama ve aşınmalara karşı dayanıklıdır. Poliüretan zemin kaplama fiyatlarını ve yapmış olduğumuz çalışmalarımızı incelemek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın