EZGLIDE350 sentetik buz panelleri  her iklimde ve her türlü uygulama için geliştirilmiştir. Yüksek yoğunluklu özel bir polimer bileşiğinden üretilen EZGLIDE350 sentetik buz panelleri, üzerinde patenle kayılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Malzeme özellikleri dolayısı ile aşınmaya, ezilmeye ve kırılmaya karşı çok yüksek bir dayanıklılığa sahiptir.

 

Gerçek veya soğutulmuş buz pistleri, en soğuk iklimlerde bile açık alanlarda kasım aralık ve ocak aylarında, kapalı alanlarda ise ekim-nisan periyodunda kullanılmaktadır. EZGLIDE350 sentetik buz pistlerinde ise açık alanlarda kızgın güneş altında bile yıl boyunca kayılabilir.

 

Mikroskobik sistem, kayma performansını arttırırken yeni geliştirilen kenetlemeli panel sistemleri, kurulumu basit ve hızlı bir hale getirir ve panellerin arasındaki çok sıkı kenetlenmeyi sağlar. Çok özel “kayma hızlandırıcı sentetik buz üzerinde en uzun ve en hızlı kaymayı sağlar. EZGLIDE350 pistler, geçici özel gösteriler için kurulabileceği gibi yıllarca problemsiz  ve sıkıntısız kullanılabilecek devamlı pistler için de idealdir. Çabuk kurulma avantajları yanında, Buz Hokeyi, figür ve buz dansı eğitimine en uygun pistlerdir.