Sentetik Buz Pisti Hakkında I S.S.S

Anasayfa Bizden Haberler Sentetik Buz Pisti Hakkında I S.S.S

Doğal buz pateni pistlerine alternatif olarak üretilen sentetik buz pateni pistleri her türlü iklim koşullarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Özel bir polimer bileşeninden[…] imal edilen sentetik buz pistleri enerji maliyeti olmadığından son zamanlarda yatırımcılar ve girişimciler tarafından yoğun olarak talep görmektedir.

 

SENTETİK BUZ PİSTİ NEDİR ?

Sentetik buz pisti özel bir polimer malzemeden imal edilen, farklı kalınlıklarda üretilebilen, iklim koşullarından etkilenmeyen, enerji maliyeti olmayan, düz beton vb. yerlere kurulabilen ve işletme maliyeti olmayan bir üründür.

 

SENTETİK BUZ PATENİ PİSTİ NERELERE KURULUR ?

Sentetik buz pateni pistleri açık ve kapalı alanlara, alışveriş merkezlerine, şehir parklarına, çok amaçlı spor sahalarına, ticari ve sportif alanlara, otel ve tatil köylerine, evinizin herhangi bir yerine beton yada toprak zemin her alana rahatça kurulabilmektedir.

 

SENTETİK BUZ PİSTİ ÖLÇÜLERİ NELERDİR ?

Sentetik buz pateni pisti kurmak için belli bir standart ölçü bulunmamaktadır. Kurmak istediğiniz alanın ölçülerine uygun imalat ve montaj yapılarak rahatlıkla buz pateni pisti açılabilir. Genel olarak yoğun kullanılan buz pisti ölçüleri eğitim kurumları için 5 metre x 10 metre, 10 metre x 10 metre, 10 metre x 12 metre, 10 metre x 15 metre, 10 metre x 20 metre, 15 metre x 20 metre vb. ölçülerinde kurulmaktadır.

Ticari amaçlı sentetik buz pateni pisti ölçüleri ise 10 metre x 10 metre 100 m2, 10 metre x 15 metre 150m2, 10 metre x 20 metre 200 m2, 15 metre x 20 metre 300 m2, 15 metre x 25 metre 375 m2, 15 metre x 30 metre 450 m2, 20 metre x 20 metre 400 m2, 20 metre x 25 metre 500 m2 ve 20 metre x 30 metre 600 m2 olarak düşünülebilir ve bu ölçülere uygun mimari projeler yapılabilir.

 

SENTETİK BUZ PİSTİ ENERJİ MALİYETİ NEDİR ?

Sentetik buz pistleri özel bir polimer bileşeninden üretilmektedir. Sentetik buz panelleri puzzle sistemi ile üretilmekte olup birbirine kenetlenmeli montaj edilmektedir. Özel bir plastik olan bu ürünlerde paten yapılabilmesi için herhangi bir soğutma grubuna ihtiyaç yoktur. Dolayısı ile herhangi bir enerji maliyeti olmadığından dolayı da işletme maliyetleri çok düşüktür.

 

SENTETİK BUZ PİSTİ İŞLETME GİDERLERİ NEDİR ?

Sentetik buz pateni sahalarının işletme maliyetleri yok denecek kadar azdır. Buz pisti büyüklüğünüze bağlı olarak sentetik buz pisti solüsyonu kullanımı dışında ayrıca bir gideriniz bulunmamaktadır. 200 m2 sentetik buz pistinde aylık olarak yaklaşık 20 kg buz pisti solüsyonuna ihtiyacınız vardır ve bunun da işletmeye maliyeti 2.500 TL + KDV olarak hesaplanmaktadır. Bakımı, temizliği ve işletmeciliği oldukça kolay olan sentetik buz pistleri kullanım ömrü ve taşınabilir olması sebebi ile yatırımcıların yeni gözdesi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 

SENTETİK BUZ PİSTİ YATIRIM MALİYETİ NE KADAR ?

Sentetik buz pateni pistleri yatırım maliyeti, doğal buz pistlerine göre daha uygundur. İklim şartlarından etkilenmediği için açık yada kapalı alan fark etmeksizin her yere rahatlıkla kurulabilen sentetik buz pisti tesisleri yatırımlar buz pistinin m2 cinsinden hesaplanmaktadır. Ortalama 100 m2 bir alana sahip sentetik buz pisti projesi tüm ekipmanları ile birlikte anahtar teslim maliyeti 160.000 TL ile 180.000 TL arasındadır. Belirtilen bu maliyetleri döviz kurları ve maliyetlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Sentetik buz pateni pistleri imalatı, üretimi ve projeleri ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 535 783 70 70 müşteri hizmetlerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp WhatsApp