Günlük yaşamda yenilikleri yaygınlaştırmak ve oluşturmak iş girişimcisinin, toplumsal yarara yönelik değişimi sağlamak ise sosyal girişimcinin yaşam amacıdır. Yerel yönetimler, halkın güven ve desteğini sağlayarak, onların dilek ve önerilerine dayalı, katılımcı ve eşit hizmet sunmaktadırlar.

 

Sosyal belediyecilik, belediyelerin sosyal fonksiyonlarını artıran ve sosyal yaşam içinde aktif hale gelmesini sağlayan bir anlayıştır.

 

Son yıllarda hızla artan betonlaşma karşın, insanların nefes alabileceği, dinlenme ve spor yapma imkanına sahip olabileceği park ve bahçelerin sayısı da yavaş yavaş artmaya başlamıştır. Özellikle insanların boş zamanlarını spor alanları, farklı spor aktiviteleri yapabileceği, park ve bahçelerde geçirmeye başladığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

 

Ülkemizde popüler olmaya başlayan buz pateni ve tekerlekli paten sporu, her yaştan insanın dikkatini çeken ve öğrenmeyi arzu ettiği bir spor dalı olmaya başlamıştır. Günümüzde bir çok belediye sosyal projeler kapsamında park ve bahçelerin içine Doğal Buz Pistleri, Sentetik Buz Pistleri ve Tekerlekli Paten Pistleri yapmaya başlamıştır, hatta öylesine yoğun talep gelmeye başlamıştır ki pistlerin büyüklükleri 500 m2 ile 1.000 m2 arasında değişmeye başlamıştır.

 

” Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği ” olarak 21 yılı aşkın süredir paten pistleri konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile birçok belediyemizin buz pisti hizmetini ve geri hizmetini vermekteyiz.

 

Farklı ölçü ve alanlara yapılabilen buz pistlerimiz, demonte sökülebilir yapısı sayesinde değişik lokasyonlarda çok amaçlı olarak ta kullanılabilmektedir. Dönemsel olarak ayrıca kiralanabilen buz pistlerimiz sayesinde birçok kişi sosyal projeler kapsamında buz pateni veya tekerlekli paten sporu ile tanışma fırsatını yakalamıştır.