Olimpik Buz Pisti Projeleri

Anasayfa Projeler Olimpik Buz Pisti Projeleri

Olimpik buz pisti projeleri genellikle resmi müsabakaların ve yarışmaların yapıldığı pistlerdir. Uluslararası müsabakalar ve yarışmalarda bu sahalarda yapılmaktadır. Genellikle 30 metre x 60 metre 1800 m2 net alana sahip olan olimpik buz pisti projeleri daha çok sportif amaçla kurulmaktadır.

Olimpik buz pisti projeleri zemin ısıtma, zemin izolasyon, iklimlendirme vb alt yapı çalışmaları ile komple bir tesis olarak yapılmaktadır. Olimpik buz pisti sahaları kapalı alanlarda muhafaza edilmekte olup, enerji maliyeti oldukça yüksektir.

İlgili kurumlar, bakanlıklar, federasyonlar ve yatırımcılar tarafından projelendirilen ve yatırımı yapılan olimpik buz pisti tesislerinde halka açık seanslar ve eğitimler ile ciddi bir gelir elde edilmektedir.

Farklı mimari ve tasarımla üretilebilen olimpik buz pisti projeleri imalatı ortalama 12 ay ile 18 ay arasında sürmektedir. Amonyaklı ve hava soğutmalı iki ayrı sistem ile üretilen chiller soğutma grupları kapasiteleri tesise uygun olarak seçilmektedir.

Hava şartlarına bağlı olarak enerji maliyetleri değişkenlik gösterebilmektedir. Olimpik buz pisti sahalarında genellikle buz hokeyi, artistik buz pateni vb spor branşları yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp