Inline hokey pistleri açık veya kapalı alan fark etmeksizin hızlı bir şekilde kurulum gerçekleşen pistlerdir. Inline hokey pistleri buz hokeyi pistlerinden farklı olarak pist yüzeyinin beton, pvc veya parke ile kaplı olmasıdır. Çok amaçlı kullanılabilen inline hokey pistlerin farklı ölçülerde imalatı gerçekleşmektedir. Inline hokey sahalarının imalatı gerçekleşirken istek üzerine buz hokeyi pistlerinin ölçü standartları aynı şekilde uygulanabilir.

Inline hokey pistleri resmi müsabakalar ve özel turnuvalarda kullanılmaktadır. Inline hokey müsabakalarında iki takım oyuncuları ellerindeki inline hokey sopaları ile topu karşı takımının kalesine atmaya çalışırlar. Topun zemin üzerinde rahat hareket ettirilebilmesi için inline hokey pistlerinin zeminin sert ve düzgün olması öncelikli dikkat edilmesi gereken husustur. İnline hokey müsabakaları sırasında oyuncular tekerlekli patenler ile yarışmaktadır. Dünya çapında her yerde uygulanan belli bir inline hokey kuralları yoktur. Müsabaka ve turnuvalanın düzenleyen komite kendi kurallarına göre bir oyun çıkarmaktadır.

Inline hokey pistleri işletmeciliği ve imalatında destek alabileceğiniz NCS Spor ile iletişime geçerek inline hokey sahaları ile ilgili detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.