4 Yaş ve üzeri çocuklar başta olmaz üzere gençler ve yaşlılar da dahil EZ GLIDE 350 sentetik buz pistlerinde çok daha güvenli ve daha az riskli paten kayabileceklerini bilirler. Artistik Buz Pateni Kayanlar; ayak hareketleri, burgular, çiftli ve üçlü atlamalar dahil birçok hareketi rahatlıkla EZ GLIDE 350 buz pistlerinde yapıldığı keşfetmişlerdir.

Buz Hokeyi Patencileri; ayak hareketleri, durma teknikleri, ani dönüşler ve manevralar, puck sürme teknik çalışmalarını EZ GLIDE 350 sentetik buz pistlerinde çok rahat yaptıkları bunun çok iyi bir antreman sahası olduğunu ve birçok buz hokeyi takımları antreman tesislerini EZ GLIDE 350 sentetik buz pistlerinden yaptıklarını görmekteyiz.

Eğlence Yapımcıları / Koreograflar / Yönetmenler; eğlence etkinlikleri yapımcıları gerçek buzun bir seçenek olduğu zaman bile EZ GLIDE 350 tercih ettiğini biliyor muydunuz. Çabuk ve kolay kurulması, demonte bir sisteme sahip olması, daha az donanım ve risk oluşturması, elektrik enerjisi ve suya ihtiyaç duymaması, açık veya kapalı alanlara yaz kış kurulabilmesi, hiç bir şekilde hava şartlarından etkilenmemesi, çok uzun ömürlü oluşu, çevre dostu ve sağlıklı olması,her türlü mekana rahatlıkla kurulabilmesi ve çok amaçlı olarak kullanılabilmesi sayesinde dünya genelinde en çok talep edilen ürün olma özelliği taşımaktadır.

Popülarite; EZ GLIDE 350 Disney on ice dahil, eğlence şirketlerinin projelerinde ısrarla istedikleri üründür. Ayrıca özel okulların, sosyal projelerin, alışveriş merkezlerinin ve  özel kullanım için dünya genelinde en fazla tercih edilen ürün olma özelliğine sahiptir.