Doğal Buz Pisti Sistemleri

Anasayfa Hizmetlerimiz Doğal Buz Pisti Sistemleri

Doğal buz pisti, soğutma grubu, zemin serpantin borulama ve sirkülasyon sistemi sayesinde suyun dondurulması sonucunda oluşturulan buz pistleridir.[…]

Doğal buz pisti, soğutma grubu, zemin serpantin borulama ve sirkülasyon sistemi sayesinde suyun dondurulması sonucunda oluşturulan buz pistleridir.

Sabit ve mobil olarak iki ayrı şekilde imal edilen doğal buz pisti sistemleri spor müsabakaları, sosyal faaliyetler ve ticari tesisler ve daha bir çok aktiviteler düzenlenebilmektedir.

Doğal buz pisti tesislerini kapalı alanlarda yılın her döneminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal buz pistlerinin imalatı için öncelikle gerekli boyutlardaki alanın belirlenmesi gerekmektedir. Projelendirme ve imalat sürecinden sonra alanın zemin su ve ısı izolasyonları yapılarak buz pisti alt yapısı hazır hale getirilmektedir.

Zemin serpantin borulama işlemi yapılarak kolektör bağlantıları ve bağlantı izolasyonları sonrası tesis alt yapısı su testi için hazırdır. Tüm bağlantı ve elektrik kontrolleri yapılarak soğutma grubu devreye alınıp su ile alt yapıda herhangi bir bağlantı kaçağı olmaması için test işlemi sonrası buz pisti artık yapım aşamasına geçer.

Gelişen teknolojiler sayesinde gerçek buz pistleri soğutma işlemleri, soğutma grupları ve buz pisti imalatı en iyi şekilde yapılmaktadır. Bu sebeple doğal buz pistleri her mevsim kapalı alanlarda hizmet verebilmektedir. Doğal buz pisti yapımı açık veya kapalı alanlarda uygun koşullar gerçekleştirilerek yapılabilmektedir.

Doğal buz pisti bakımları düzenli olarak yapıldığı sürece uzun yıllar sorunsuz şekilde işletilebilmektedir. Düzenli bakımları yapılmayan buz pistleri veya soğutma grupları hem daha sonra yüksek bakım maliyetleri ortaya çıkarabileceği gibi aynı zamanda enerji maliyetlerinizin de artmasına sebep olacaktır.

4 Comments

  1. Merhabalar, ben Sinop ilinde 200 yada 250 m2 buz pisti açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    bana 0531 067 25 21 ulaşabilirsiniz.

  2. Kolay gelsin Çanakkale de bulunan bir Avm ye 350 m2 buz pisti açmayı planlıyoruz. Buz pisti yatırım maliyetleri ve işletme maliyetleri hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz. Bir de anlaştığımız takdir de kaç günde teslim ediyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp WhatsApp