Buz Pisti İşletme ve Yatırım Maliyetleri

Anasayfa Bizden Haberler Buz Pisti İşletme ve Yatırım Maliyetleri

Sentetik buz pisti ile doğal buz pisti arasındaki en büyük işletme maliyeti enerji maliyetidir. Sentetik buz pisti herhangi bir elektrik sistemine ihtiyaç duymadığından enerji maliyeti yoktur, su gideri ise yok denecek kadar azdır. De monte bir yapıya sahip olduğundan kolayca istenilen yere taşınabilir yada kaldırılıp depolanabilir.

 

Hava şartlarından etkilenmediğinden her türlü iklim koşullarında kullanılan sentetik buz pistlerinde işletme maliyetleri doğal buz pistine göre çok daha düşüktür.

 

Sentetik buz pisti yatırımı, doğal buz pistine göre biraz daha uygun ve geri bakım masrafı solüsyon dışında bulunmamaktadır. Ciro gelirleri ise doğal buz pistine göre biraz daha düşük olmasına rağmen bulunduğunuz bölgede doğal buz pisti olmaması halinde yüksek cirolar elde edebilmektedir.

 

Doğal buz pisti işletme maliyetlerinde en önemli konu sürekli enerji ihtiyacı olduğundan dolayı elektrik maliyeti önemli bir yer tutmaktadır. Doğal buz pistleri genellikle proje olarak çalışması yapıldığından istediğiniz bölgeye taşıyıp faaliyetine başlayamazsınız.

 

Bunun için ayrıca bir keşif ve projelendirmesi yapılması gerekmektedir. Periyodik makine bakımlarının yapılması gerekmekte olup, düzenli olarak suya ihtiyacınız vardır. Sentetik buz pistine göre ciroları çok daha fazla, kayma performansı üst düzeydedir.

 

Bir çok paten severin öncelikli tercihleri arasında yer alan doğal buz pateni pistleri yatırımcılar tarafından maliyetleri yüksek gibi gözükse de kazanılan yüksek cirolar sebebi ile öncelikli tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp WhatsApp