Profesyonel Buz Pisti Bariyer Sistemleri

Sentetik buz pisti, doğal buz pisti ve olimpik buz pisti sahalarınızda kayak yapan sporcular ve izleyicilerin korunması amacıyla buz pistinin etrafının buz pisti bariyerleri ile kapatılması gereklidir. Profesyonel buz pisti bariyer sistemleri farklı ham maddeye sahip malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Genellikle PE 500 (Polietilen) plastik malzemede, aksam alüminyum paslanmaz çelikten üretilirken koruyucu camlar ise temperli sekurit dağılmayan camdan yapılmaktadır. Dışarıdan darbe aldığı zaman kayak yapan kişileri ve izleyicilere her hangi bir zarar gelmesini engelleyen profesyonel buz pisti bariyer sistemlerini buz pisti sistemleriniz için kullanmalısınız.

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) kurallarına uygun olarak imal edilen buz hokeyi bariyer sistemlerinde kullanılan malzemelere kesinlikle dikkat gösterilmelidir. Buz pistinde kayak yapan sporcular bariyer sistemlerinin alt bölgesine patenleri ile şiddetli bir şekilde vurdukları zaman bariyer sistemine zarar vermemesi adına genellikle sarı renkte olan darbelikler bulunmaktadır. Uluslararası ölçülere uygun olarak PE 500 plastik malzemeden üretilen ve 15mm kalınlığında, 20 cm yüksekliğinde tekmelikler imal edilmektedir.

Buz pisti bariyer sistemleri sonradan taşınabilir bir şekilde imal edilebilir. Bu yüzden buz pisti ekipmanları arasında yer alan bariyer sistemlerinin de gerekli durumlarda sökülerek başka bir alana taşınabilir olması gerekir. Demonte bir sistemle parçalar haline imal edilen bariyer sistemlerini buz pisti sistemlerinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Genelde profesyonel buz hokeyi sahaları ve buz pateni sahalarına yapılan bu bariyer / bord sistemi projelere göre özel olarak üretilmektedir. Farklı ölçülerde ve ebatlarda da üretilebilen profesyonel buz pisti bariyer sistemleri pleksiglass cam kaplama P500 panel yüzeyi kaplama ve paslanmaz aleminyum profilden imal edilmektedir.

Spor Alanları ve Amatör Buz Pisti Bariyer Sistemleri

Amatör buz pisti bariyer sistemleri genellikle polikarbon ve foreks ürünler ile yapılan ve aleminyum bariyer sistemi ile bütünlük sağlanarak elde edilen bir bariyer sistemidir. Renk ve ölçüleri değişebilen buz pisti bariyer sisteminin tehlike riski daha az olduğundan dolayı na okullarına, özel okullara, eğitim kurumlarına vb. yerlere kolaylıkla kurulabilmektedir.

Yarı Profesyonel Buz Pisti Bariyer Sistemi

Tamamen demonte olan bu sistem açık alan veya kapalı alanlara rahatlıkla kurulabilmektedir. Hiçbir şekilde zemine monte edilmeyen buz pisti bariyer sistemimiz birbirine monte edilerek ve arka ayak destekleri sayesinde sezonluk veya organizasyonlar için idealdir. 1.20 metre standart ölçüler de kurulan buz pisti bariyer sistemimiz çarpmaya, kırılmaya ve buz pistinde oluşabilecek kazalara karşı P500 panel sistemi kullanılmaktadır.

 

Buz pisti sahalarınız için gerekli olan profesyonel buz pisti bariyer sistemlerini NCS Spor güvencesi ile imalatını gerçekleştirebilirsiniz.