Sentetik Buz Pisti Yapımı

Iletişim

SENTETİK BUZ PİSTİ NEDİR ?

Sentetik buz pistleri doğal buz pistlerine alternatif olarak ortaya çıkmıştır.Doğal buz pistlerinde yaşanan yüksek işletme maliyetleri yatırımcılar için büyük sorun oluştururken sentetik buz pistlerinde ise tam aksine işletme maliyetleri çok düşük olmakla birlikte çok kısa sürede kurulabilmektedir.

Sentetik buz pisti plakaları genelde 1 x 2 ebatlarında olup birbirine kenetlenmeli veya birbirine montaj yapılarak dilediğiniz ölçülerde tek parça halinde buz pisti edilmektedir.
Ülkemizde özellikle buz pateni sporunun hızla gelişmesi ve birçok bölgede buz pistlerinin açılması ile birlikte doğal buz pistlerinin teknik ve hava şartlarından dolayı yapılamadığı yada mekanik sorunlar yaşandığı bölgelerde sentetik buz pisti alternatifi işletmeciler ve yatırımcılar için çok büyük fayda sağlamıştır.

Sentetik buz pistlerinin en büyük avantajlarının başında elektrik ,su ve herhangi bir yapıya gerek duymamasıdır.
Ülkemizde bir çok yerde yapılmasına başlanan ve işletmelere açılan sentetik buz pistlerinde insanlar buz pateni yapmanın keyfini doya doya yaşamaktadırlar.

SENTETİK BUZ PİSTİ NERELERE KURULUR ?

Sentetik Buz Pistlerinin en büyük avantajı kurulum için herhangi bir yapıya gerek duymamasıdır.Genel olarak sentetik buz pistleri

* Açık Alanlara
* Kapalı Alanlara
* Alışveriş Merkezlerine
* Temalı Parklara
* Yazlık Mekanlara
* Deniz Kenarlarına
* Otellere
* Okul ve Dersanelere
* Eğlence Merkezlerine
* Evinizin Bahçesine
* Belediye Parklarına
* Yürüyüş Alanlarına kurulmaktadır.

SENTETİK BUZ PİSTLERİ HAVA ŞARTLARINDAN ETKİLENİR Mİ ?

Sentetik buz pistleri sıcak veya soğuk hava şartlarından etkilenmez, ancak iç mekanlar ve dış mekanlar için farklı kalınlıklarda ürünler kullanılmaktadır. ( Örk. Kapalı alan için 9 mm , Açık alan için 12 mm vb.) Ortalama sıcaklığı – 48  ile + 60 C arasında değişmektedir. EZGLIDE 350 sentetik buz pistleri çok yüksek bir mukavemete sahip olduğu için kırılmaz , çatlamaz ve parçalanmaz. Her türlü kimyasallara karşı dayanıklıdır.

EZ GLIDE 350 SENTETİK BUZ PİSTİNİ NEDEN TERCİH ETMELİYİM ?

Günümüzde dünya’da birçok sentetik buz pisti bulabilirsiniz, ancak hiç bir ürünün EZ GLIDE 350 gibi olmadığına inanıyoruz ve güveniyoruz. Dünya’da bir çok ülkede kullanılan EZ GLIDE 350 sentetik buz pistleri artistik buz pateni, buz hokeyi ve curling sporlarında bir çok profesyonel kulüplerin , ulusal ve bölgesel takımların antreman sahaları olarak yapılmıştır. İstanbul Tüyap’ta kurulan standımızı ziyaret eden İstanbul Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş EZGLIDE 350 sentetik buz pistlerini doğal buz pistlerine çok iyi bir alternatif olduğunu da belirtmiştir. Ayrıca dünyaca ünlü Disney On Ice ‘ta EZ GLIDE 350 tercih etmiştir.

Dünya’nın en eski sentetik buz pisti üreticilerinden olan EZGLIDE 350 kayma performansı olarak doğal buz pistine en yakın buz pistleri olarak kabul edilmektedir. Özellikle Türkiye’de bir çok özel okul  yine EZ GLIDE 350 yi tercih  etmiştir. Bu okullardan bazıları Bilfen Okulları, Anafen Okulları, Sınav Okulları , Yönder Okulları olarak sayabiliriz.

GARANTİ SÜRESİ NE KADARDIR ?

EZ GLIDE 350 sentetik buz panelleri her iklim ve hava şartlarında gün boyu kullanılabilmektedir. Garanti süresi 6 mm ile 9 mm için 2 yıl, 9 mm ve 12.7 mm için ise 5 yıldır.

EZ GLIDE 350 MENŞEİ NERESİDİR ?

Ez Glide 350 sentetik buz panelleri amerikan menşeili bir üründür.

NE ZAMAN SİPARİŞ VERMEM GEREKİR ?

Ez Glide 350 sentetik buz pistleri için en az 3 ay önceden sipariş vermeniz gerekmektedir. Şirketimiz stoklu çalıştığından dolayı genellikle stoklarımızda ürün bulunmaktadır. Normal şartlarda siparişinizden 7 iş günü içinde tesisinizi anahtar teslim ediyoruz fakat yaşanan yoğunluklardan dolayı ve stoklarımızda ürün bulunmaması durumunda 45 iş günü içerisinde tesisinizi teslim ediyoruz.

EZ GLİDE 350 BUZ PANELLERİN KALINLIKLARI NEDİR ?

Ez Glide 350 Sentetik buz pistlerimizin kalınlıkları  6 mm , 9 mm , 12 mm ve 19 mm dir.

DİĞER PATEN MALZEMELERİNİ NASIL TEDARİK EDERİM ?

Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği olarak buz pateni ile ilgili tüm ürünleri şirketimizden temin edebilirsiniz. ( Örnek Paten Bileme Makinesi, Paten, Koruma Ekipmanları , Solüsyon vb.)