Doğal Buz Pisti Yapımı

Iletişim

Doğal Buz Pisti Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Doğal Buz Pistleri; zemin beton üzerine 5 cm – 10 cm kalınlığında strafor ısı izalasyonu yapılması, izolasyon üzerine 10 cm – 15 cm beton atılması ve bu betonun üzerine soğutucu boruların döşenmesi ve bu boruların üzerine beton atılması ile yapılmaktadır.

Doğal Buz Pisti Nerelere Kurulur ?

Amatör, yarı profesyonel ve profesyonel olarak kapalı alanlara, alışveriş merkezlerine, özel okullara, spor komplekslerine ve kış aylarında çadırlara kurulabilir.

Değişik ölçüler de kurulan doğal buz pistlerinde artistik buz pateni ve buz hokeyi faaliyetlerinin rahatça yapılabildiği, aynı zamanda farklı aktivitelerin organize edilebildiği ancak işletme maliyetlerinin yüksek olduğu buz pistleridir.

Doğal Buz Pisti Açmak Maliyetli midir ?

Doğal buz pistlerinin en önemli gider kalemini elbette elektrik tüketimi oluşturmaktadır. Elektrik tüketimi kullanılan tek ürünlerin kalitesine, buz pistin boyutlarına, hava sıcaklarına, mevsimsel değişkenliklere, buz pisti ile soğutma grubu arasındaki mesafeye göre değişkenlikler gösterebilmektedir.

Ancak buz pistinin boyutları ne olursa olsun, kesin bir tüketim bedeli öngörmek imkansızdır. Yalnız kullanmış olduğunuz teknik malzemelerin bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız ve buz pistini düzenli olarak temizlemeniz işletmenin yararına olacaktır.

Doğal buz pistlerinin elektrik dışında bir diğer gider kalemi de su gideridir. Ancak bu su gideri ürkütücü rakamlara ulaşmamaktadır.

Doğal buz pistleri için en büyük risklerden biri elektrik kesintilerinin sık yaşanmasıdır. Bunun için pisti büyüklüğü ile doğru orantılı olan bir jenaratör bulundurmanız işletmenizin yararına olacaktır.

İnsanları cezbeden, hareketlendiren ve eğlendiren konuların biri de ışık ve müziktir. Bunun için tesisinizi cezbedebilecek ve insanları çekebilecek bir müzik ve ışık sistemi kurmanız işletmeniz için attığını doğru adımlardan bir diğeri olacaktır.

Doğal Buz Pisti Gelirleri Nelerdir ?

Doğal buz pistinin en önemli gelir kaynağı elbette kişisel olarak olarak yapılan aktivitelerdir. Seans sistemi ile çalışan buz pistleri 30 dakikalık veya 45 dakikalık süreler ile misafirlere kesilen biletler ile önemli bir gelir kaynağı elde etmektedir.

Doğal buz pistlerinin en önemli gelir kaynaklarından bir diğeri ise düzenlenen özel ders ve grup kurslarıdır.  Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği tarafından kurulan birbirinden değerli eğitmenler ve antrenörler ile tesisinize gelen misafirlerinize özel ders hizmeti verebilir ayrıca düzenli olarak eğitime gelen misafirleri grup kurs eğitimleri vererek iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Buz Pistlerinin uygun ve boş olduğu zamanlar da bölgenizde bulunan anaokulları, özel okullar, aktivite merkezleri , spor kulüpleri ile anlaşmalar yaparak elde edebileceğiniz bir gelir kalemi daha oluşturabilirsiniz.

Buz pistlerinde yoğun olarak kullanan çocuklar, gençler ve çocuklu aileler tarafından ziyaret edildiğinden dolayı, buz pisti çevresine kuracağınız restorant veya cafeterya ile işletmenize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Buz pistini çevreleyen bariyerlere reklam ve sponsorlar alarak ayrıca bir gelir kalemi daha oluşturabilirsiniz. Ayrıca buz pisti zemini de reklam alabilir buradan da ektra bir gelir elde edebilirsiniz.

Buz patenine gelen misafirler ilerleyen zamanlarda kendine ait buz pateni ekipmanları ve kıyafetleri talep edebilir, buz pisti çevresine kuracağınız küçük bir butik ile işletmenize yine bir gelir kalemi elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı ürünlerimizin bulunduğu online satış sitemiz http://www.patenci.com  ziyaret edebilirsiniz.

Farklı Bir Sektörden Geliyorum, Ancak Buz Pisti Açmak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Günümüzde açılan birçok buz pisti işletmecileri ve sahipleri daha önce farklı sektörlere yatırımlar yaparak değişik iş alanları yaratmışlardır. Bu sektörlerin bir tanesinde buz patenidir. Özellikle merkezi konumda açılan buz pistleri işletmecilerin yüzünü güldürmektedir. Eğer sizlerde farklı sektörlerden buz pateni sektörüne yatırım yapmak ve tesis açmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey şirketimiz bünyesinde ” Danışmanlık Hizmeti ” almaktır.

Doğal Buz Pisti Açtığımda Personel Nereden Bulacağım ?

Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği olarak tarafımızdan yapılan veya kiralanan buz pistlerine bünyemizden bulunan antrenör ve eğitmenlerimizi göndermekteyiz. Anlaşma süresince hem tesisinizde işletme ve sistem ile ilgili gerekli çalışmaları yapmak, hem de bünyenizde bulunan diğer arkadaşlara oryantasyon eğitimi vererek onları buz pisti işletmeciliği ve eğitmenliği konusunda yetiştirmektedirler.

Doğal Buz Pisti Açmak İçin Hangi Evraklar Gereklidir ?

Doğal buz pisti açmak için ekstra bir evrak’ a ihtiyacınız bulunmamaktadır. Mevcut yasalar çerçevesinde normal iş yeri açmak    için gereken evraklar ile müracaatınızı yapabilirsiniz.

Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği olarak müşterilerimizin tüm soru ve görüşlerine büyük önem veriyoruz. Doğal Buz Pistleri ile ilgili genel olarak sorulan soruları aşağıda görebilirsiniz…