Sentetik Buz Pisti

Iletişim

Ice Rink Engineering & Manufacturing LLC, elli yıldan fazla bir süredir Sentetik buz pisti üretmekte ve satmaktadır. Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği Türkiye ve Ortadoğu Distribütörü olarak dünya’nın en gelişmiş teknolojisi ile üretilen ” EZGLIDE350″ sentetik buz pistlerinin hizmetini vermekteyiz.

1994 yılından beri Sentetik buz pistleri ve Doğal buz pistleri konusunda uzman ekibi ile hizmet veren Ncs Spor Buz Pisti Ekipmanları ve İşletmeciliği, gerek yurt içinde gerek yurt dışında birçok projeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Şirketimiz bünyesinde yer alan farklı departmanları ile ( Paten Mağazaları, Buz Pisti İşletmeciliği, Paten Eğitimleri, Etkinlikler, Geri Hizmet ve Spor Ekipmanları Tedariği vb.) hizmet vermeye devam eden şirketimiz, sektörün öncülerinden olmaya devam etmektedir.

Genel Müdürlüğünü Serpil Demirel’ in yaptığı şirket son yıllarda ülkemizde hızla yayılan Sentetik Buz Pistleri ve Doğal Buz Pistleri konusunda adından övgüyle söz ettirmeyi başarmıştır.

 

En İyi Buz Pisti Üretmek İçin Yoğun Çaba Harcıyoruz…

 

Uzun yıllar süren araştırma ve geliştirme ile, üretici fabrikamız 1960′ dan beri satılanlar dahil, piyasadaki sentetik buz pistlerinin eksikliklerini gidermek için çareler aramış ve uzun süreli çalışmalar sonucunda ” EZ GLIDE 350 ” doğmuştur.

 

Panel Teknolojisi…

 

Dondurulmuş buz pisti üzerinde kayarken, sistem şu şekilde çalışmaktadır. Patencinin bıçağı ile buz yüzeyi arasındaki temas ne kadar fazlaysa kayma o kadar hızlı olur. Bu durum sentetik buz pistleri için doğru değildir, bıçakla yüzey arasındaki temas ne kadar azsa, kayma o kadar hızlı olur. Bu sistem sayesinde Ez Glide 350 sentetik buz pistleri özel bir mikroskobik boncuklama sistemi ile yüzeye tasarlanmıştır.

 

Ez Glide 350 sentetik buz pisti yeni olduğunda patenle aşındırılmış yüzeyi taklit eder, böylece bıçağın sürtünmesini azaltır. Bu özellik sadece ” EZ GLIDE 350 ” sentetik buz pistlerine özgü ve çok önemli bir detaydır. Boncuklu yapı, birinci günden itibaren kayma performansı artırarak çok iyi şekilde kayılmasını sağlar.

 

 Ez Glide 350 sentetik buz pistleri kullanıldıkça boncuklu yapı aşınır ve yerine kayma hızını artıran yüzeysel çizikler ve yüzey izleri oluşur. Ez Glide 350 sentetik buz pistlerinde ne kadar çok paten kayılırsa, kayma hızı da o kadar çok olacaktır.

 

Bu özel yapı sayesinde Ez Glide 350 sentetik buz pistlerinde uzun yıllar memnuniyetle paten kayabilirsiniz. Tüm Ez Glide 350 yüzeyleri tamamen UV dayananıklıdır. Dolayısı ile kapalı alanlar için olduğu kadar, açık alanlar içinde mükemmeldir.

 

Eğilmeye ve kırılmaya karşı çok yüksek bir mukavemete sahiptir. Rüzgar, yağmur, dolu, kar yağışı ve güneşten etkilenmez.

 

Tüm Ez Glide 350 panel yüzeyleri hafızalı olarak tasarlanmıştır. Uygunsuz depolamadan dolayı eğilme yaşanırsa, yapılması gereken eğilen paneli düz bir zemine bırakmak olacaktır. Her zaman orjinal olarak üretildikleri için ilk şeklini alacaklardır. ( % 100 performans ) Bu özellik dünya genelinde sadece Ez Glide 350 sentetik buz pistlerine özgü bir yapıdır.

 

Ez Glide 350 sentetik buz panelleri ve kayma hızlandırıcı ( Ez Glide Enhancer ) tamamen çevre dostu olarak üretilmektedir. Düz kenarlı, oluklu ve güvercin kuyruğu kenetlemeli panellerin üretimi sırasında biriken tüm hurda malzeme ekstrüzyon sürecine tekrar katılmaktadır. Kayma hızlandırıcı ( Solüsyon ) güvenlidir, zehir içermez ve leke yapmaz. Silikon esaslı ürün değildir.

 

Buz pisti zemini kirlendiği zaman temizlenmesi dışında bakım gerektirmez. Yüzey temizliği; elektrik süpürgesi, süpürge veya su ile yapılabilir. En uygun temizlik küçük bir zemin temizleme makinesi ile yapılır.

 

İşletmeler İçin Öne Çıkan Yararları…

 

Ez Glide sentetik buz pistleri düşük maliyetlidir ve doğal buz pistlerinin oluşturduğu yüksek maliyetlerin çok altında bir aylık maliyeti vardır. Ez Glide 350 serisi doğal buz pistine en yakın performans alınan ürün olduğu profesyonel buz hokeyi ve figür patencileri tarafından kanıtlanmış tek üründür. 

 

Ez Glide 350 Sentetik Buz Pisti  Önemli Özellikleri…

 

Doğal buza göre çok daha az işletme maliyeti ve daha az bakım masrafı..

Açık ve kapalı alanlarda kullanıma uygun UV dayanıklı olması..

Aşırı hava değişimlerinden etkilenmez, kırılmaz..

Özel boncuklu yüzey daha hızlı ve daha uzun hızlı kayma sağlar..

Panellerin her iki tarafıda kullanılabilir ve çok uzun yıllar dayanır..

Demonte bir yapıya sahip olduğundan dolayı kolayca sökülür ve takılır..

 

Dünya Genelinde Kullanıldığı Bazı Özel Gösteriler…

 

CBS Product, Show Canada, HG TV, The Ellen Degeneres Show, Warner Brothers, Disney On Ice Productions, NBC Studios, The NHL, The Regis & Kelly Show, Renovate My Family, Cirque Du Soliel, A Chrismas Wedding te Movie, Snoppy’s Magic On Ice, 

 

Popülarite…

 

Üretici firmamızın özel olarak ürettiği ” EZ GLIDE 350 ” sentetik buz pistleri Disney On Ice dahil, eğlence şirketlerinin, eğitim kurumlarının, ticari işletmelerin, alışveriş merkezlerinin ısrarla talep ettikleri üründür. Ayrıca buz hokeyi ve figür pateni kayan bir çok sporcu ve paten severin ilk tercih ettiği ürün olma özelliği taşımaktadır. Amerikanın ulusal buz hokeyi ligi NHL oyuncularının ve bir çok takımın kondüsyon ve antreman sahası olma özelliği taşımaktadır.