Sentetik Buz Pisti Sistemleri

Sentetik buz pisti sistemleri hızlı ve kolay kurulum özellikleri sayesinde arazi yapısı uygun olan her bölgeye hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. NCS Spor Sentetik buz pisti sistemlerinde Dünya’nın ilk buz pisti üreticilerinden olan olan Ice Rink Engineering & Manufacturing LLC tarafından üretilen “EZ GLIDE 350 ” sentetik buz pistleri özel bir plastik madde olan polimer malzemeden imal edilen yapay buz pisti malzemesini kullanmaktadır.

Sentetik Buz Pisti Sistemleri İmalatı

Sentetik buz pisti imalatında modüler yapıdaki buz panelleri kolay bir şekilde birleştirilerek buz pistinin yapımı gerçekleşmektedir. Yapay buz pistinizi istediğiniz zemin kalınlığında yaptırabilirsiniz. Ez Glide 350 sentetik buz pisti panellerinin kalınlıkları 19 mm Sentetik Buz Pisti Paneli, 12.7mm Sentetik Buz Pist Paneli, 9.50mm Sentetik Buz Pisti Paneli, 6.52mm Sentetik Buz Pisti Panelleri olarak çeşitlenmektedir. Panel seçimlerinde yapay buz pistinin imalatı gerçekleşecek alanın kullanım koşulları ve hava koşulları önemlidir. Uygulama yapılacak alanın şartlarına göre yapay buz pisti panelleri seçilmelidir.

sentetik-buz-pisti-Neden Sentetik Buz Pisti Sistemlerini Seçmeliyim?

Her iklim ve hava şartları için üretilen ”EZ GLIDE 350 ” sentetik buz panelleri kullanılan yapay buz pisti sistemlerinde rahatlıkla paten kayabilecek şekilde tasarımlar yapılmaktadır. Sentetik buz pisti sistemleri hiçbir şekilde enerji harcanmadan işletilebilmektedir. Buz pisti imalatı sırasında herhangi bir soğutma sistemi borularının döşenmesine gerek yoktur. Elektrik ve su gibi ek olarak işlem yapmanıza gerek yoktur.

Sentetik buz pistinde kullanılan yapay buz panelleri Ez Glide markasının ürün özellikleri sayesinde aşınmaya, ezilmeye, kırılmaya karşı çok yüksek bir mukavemete sahiptir. Sentetik buz pistlerindeki mikroskobik sistem, kayma performansını yükseltirken yeni geliştirilen kenetlemeli panel sistemleri, kurulumu basit ve hızlı bir hale getirmektedir. Çok özel kayma hızlandırıcı ” Enhancer ” sentetik buz pist üzerinde en uzun ve en hızlı kaymayı sağlar.

“EZ GLIDE 350 ” Sentetik buz pistleri geçici aktiviteler için hızlı bir şekilde kurulum yaptırabilirsiniz. Ayrıca uzun yıllar problemsiz ve sıkıntısız çalışabilen yapay buz pisti sistemlerini devamlı olarak da kullanabilirsiniz. Çabuk ve hızlı kurulum avantajı olan sentetik buz pistlerinde Buz Hokeyi, Artistik Buz Pateni gibi spor aktiviteleri yapılabilmektedir. Özellikle Amerika ve Avrupa’ da birçok profesyonel buz hokeyi takımları ve sporcularının antrenman sahası olan ” EZ GLIDE 350 ” Sentetik buz pistlerini tercih etmişlerdir. Ez Glide sentetik buz pisti dünya genelinde birçok büyük proje’ de yer alarak adından söz ettirmiştir.

Sentetik Buz Sistemleri Bakımı

Sentetik buz sistemlerinin bakım işlemleri kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Yapay buz pistini gün içerisinde belirli aralıklarla veya gün sonunda süpürülme işlemi yapılmalıdır. Pistinizin büyüklüğüne göre sentetik buz pisti süpürme araçları veya paspas yardımı ile temizleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapay buz pistinin kayma sırasında sürtünme kuvvetini azaltmak amacıyla kayganlaştırıcı solüsyonlar kullanılmaktadır. Suda çözünebilen yapıda olan sentetik buz solüsyonları yapay buz pistleri için güvenle kullanılabilmektedir. Günlük, haftalık ve aylık periyodlarda bakımı yapılan yapay buz sistemleri uzun yıllar size ekstra maliyet çıkarmadan sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sentetik buz pisti imalatı ve sentetik buz pisti satışı yapan NCS Spor garantili ve güvenilir hizmet anlayışı ile uzun yıllardır hizmet vermektedir. NCS Spor uygun araziye sahip olmayan müşterilerimiz için sentetik buz pisti kiralama hizmeti de vermektedir. Buz pisti imalatı ve satışı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.