Profesyonel Buz Pisti Bariyer Sistemi

Sentetik buz pisti, doğal buz pisti ve olimpik buz pisti sahalarınızda kayak yapan sporcular ve izleyicilerin korunması amacıyla buz pistinin etrafının buz pisti bariyerleri ile kapatılması gereklidir. Profesyonel buz pisti bariyer sistemleri farklı ham maddeye sahip malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Genellikle PE 500 (Polietilen) plastik malzemede, aksam alüminyum paslanmaz çelikten üretilirken koruyucu camlar ise temperli sekurit dağılmayan camdan yapılmaktadır. Dışarıdan darbe aldığı zaman kayak yapan kişileri ve izleyicilere her hangi bir zarar gelmesini engelleyen profesyonel buz pisti bariyer sistemlerini buz pisti sistemleriniz için kullanmalısınız.

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) kurallarına uygun olarak imal edilen buz hokeyi bariyer sistemlerinde kullanılan malzemelere kesinlikle dikkat gösterilmelidir. Buz pistinde kayak yapan sporcular bariyer sistemlerinin alt bölgesine patenleri ile şiddetli bir şekilde vurdukları zaman bariyer sistemine zarar vermemesi adına genellikle sarı renkte olan darbelikler bulunmaktadır. Uluslararası ölçülere uygun olarak PE 500 plastik malzemeden üretilen ve 15mm kalınlığında, 20 cm yüksekliğinde tekmelikler imal edilmektedir.

Buz pisti bariyer sistemleri sonradan taşınabilir bir şekilde imal edilebilir. Bu yüzden buz pisti ekipmanları arasında yer alan bariyer sistemlerinin de gerekli durumlarda sökülerek başka bir alana taşınabilir olması gerekir. Demonte bir sistemle parçalar haline imal edilen bariyer sistemlerini buz pisti sistemlerinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Buz pisti sahalarınız için gerekli olan profesyonel buz pisti bariyer sistemlerini NCS Spor güvencesi ile imalatını gerçekleştirebilirsiniz.