Buz Pisti Soğutma Sistemleri

buz-pisti-sogutma-gruplari-Soğutma grupları doğal buz pisti sahalarında kurulumu gerçekleştirilen sistemlerdir. Doğal buz pisti sistemleri doğal buz kütleleri kullanılarak yapılmaktadır. Buz ısısını korumak amacıyla buz pisti imalatı sırasında sahanın zeminine soğutma boruları döşenmektedir. Buz pisti sahasının zemin altı çalışmalarında döşemesi gerçekleştirilen soğutma boruları gerçek buzların ısısını korumasını sağlamaktadır. Buz pisti sistemlerinin hava koşullarından etkilenmemesini ve işletmeciliğe devam etmesi için buz pisti sahalarında soğutma grupları kullanılmaktadır.
Soğutma sistemleri özellikleri buz pisti sahasının büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Soğutma ve donma tesisatından verim alabilmek için buz pistinin özelliklerine göre soğutma sistemleri tercih edilmelidir. Soğutma teknolojilerinin gelişmesi ile buz pisti sahalarının soğutma çalışmaları daha kolay ve verimli hale gelmiştir. Açık veya kapalı buz pisti fark etmeksizin tüm doğal buz pistlerinde soğutma sistemlerinin imalatı gerçekleştirilmektedir. Soğutma sistemlerinin imalatı gerçekleştirilecek bölgenin hava koşulları ve saha boyutları iyi bir şekilde değerlendirilerek soğutma sistemlerinin gücü belirlenmelidir. Chiller soğutma grupları havalı soğutma ve su ile soğutma olarak iki farklı şekilde bulunmaktadır. Farklı buz pisti sahalarına göre chiller güç kapasitesi belirlenmektedir.

Kompresör Çeşitleri

Vidalı Kompresör

Vidalı Kompresör

refcomp-pistonlu-kompresor

Refcomp Pistonlu Kompresör

dorin-pistonlu-kompresor

Dorin Pistonlu Kompresör

copeland-pistonlu-kompresor

Copeland Pistonlu Kompresör

bock-pistonlu-kompresor

Bock Pistonlu Kompresör

bitzer pistonlu kompresor 300x160 - Buz Pisti Soğutma Sistemleri

Bitzer Pistonlu Kompresör

Chiller imalatı gerçekleştiren NCS Spor buz pisti sahalarının planlamasına uygun olarak boru hatlarının döşenmesi ve soğutma sistemleri kurulumu gerçekleştirmektedir. Chiller bakımı düzenli olarak yapıldığı sürece soğutma sistemi uzun yıllar sorunsuz olarak çalışmaktadır. Soğutma sistemleri imalatı ve bakımı için NCS Spor ile iletişime geçebilirsiniz..

Bir Cevap Yazın