Piyasada donmuş buz ile tamamen aynı şekilde kayma hissi veren hiçbir sentetik ürün bulunmamaktadır ve asla olmayacaktır. Donmuş buz ile sentetik buz arasında seçim yapabilecek bir durumdaysanız donmuş buzu tercih etmenizi öneririz.

Ancak EZ Glide 350, buza o kadar yakın bir alternatiftir ki, önceden inşa edilen ve halen inşa edilmekte olan pek çok hokey ve buz pateni eğitim merkezi, patencilerin donmuş buz üzerindeki performans ve becerilerini artırmak için özel olarak EZGlide 350′ yi kullanmaktadır.

Buz üzerinde gerçekleştirilipte EZGlide 350 üzerinde gerçekleştirilemeyecek olan hiçbir hareket bulunmamaktadır. EZGlide 350’nin kullanımı, buzpisti süresinin artmasını ve işletim maliyetlerinin düşük olmasını sağlamaktadır. Halka açık buz pateni tesislerinin çoğunda küçük çocukların, yaşlıların ve deneyimsiz patencilerin güvenlik ve emniyeti nedeniyle EZ Glide 350 kullanılmaktadır.

Patenlere verilen ağırlık dengesinin yanlış olması veya buzun aşırı kaygan olması nedeniyle yeni başlayanların tehlikeli bir şekilde düşme olasılıkları azalmaktadır.

Eğlence prodüktörleri ve kareograflarda hızlı ve kolay olmasından  ve parçalara ayrılabilir özelliklerinden dolayı EZ Glide 350’yi kullanmaktadır. Böylece donmuş bir buz pisti gösterisini dolaştırmanın getirdiği yüksek maliyeti ortadan kaldırmaktadırlar.

Bir gösteri patencisinin donmuş buz üzerinde mi yoksa EZ Glide 350 üzerinde mi kaydığını anlamak adeta imkansızdır. Ürünün yapısı nedeniyle ,üzerinde gerçekleştirilebilen pek çok dans becerisi, teknik ve sanatsal açıdan izleyicilere gerçek ”buz” üzerindeki bir prodüksiyonu izleme tatmini vermektedir.

-Normal Buz Patenlerimi EZ Glide 350 Sentetik Buz Pisti Üzerinde  Kullanabilir miyim?

Patenleriniz ile EZ Glide 350 sentetik buz pistleri üzerinde rahatlıkla kayabilirsiniz. Özel bir paten alınmasına gerek yoktur. Her türlü figür ve hokey patenleri ile rahatlıkla buz pistlerimizde kayabilirsiniz.

Patenlerimi Ne Sıklıkla Bilemeliyim ?

Sentetik buz pistlerinde, patenlerinizi daha sık bilemeniz gereksede EZ Glide 350 sentetik buz pistlerinin kaplama bileşimi EZ Glide Enhancer’ın kullanımıyla birlikte bıçakların aşınması önemli ölçüde azalmaktadır, dolayısıyla; patenlerinizin bıçaklarını daha az sıklıkta bileyebilirsiniz.

EZ Glide 350 Sentetik Buz Pistleri Üzerinde Figür Hareketleri Yapabilir miyim ?

Gerçek buz pisti üzerinde yapılan hertürlü sıçrama, dönme ve ayak hareketlerine EZ Glide 350 sentetik buz pisti üzerinde de kolayca yapabilirsiniz.

EZ Glide 350 Sentetik Buz Pistlerinde Buz Hokeyi Oynayabilir miyim ?

EZ Glide Sentetik buz pistlerimizde rahatlıkla buz hokeyi oynayabilirsiniz. Günümüzde dünya genelinde birçok buz hokeyi takımı antreman sahası olarak EZGlide 350’yi kullanmaktadır.

EZ Glide 350 Sentetik Buz Pistinde Solüsyon (Kayganlaştırıcı) Kullanılıyor mu?

Satılan her EZ Glide 350 buz pistiyle birlikte EZ Glide Enhancer kayganlaştırıcı verilmektedir. Buz pisti kayganlaştırıcısını kullanmadan önce buz pisti zemininin temiz  olması gerekmektedir.

Ez Glide Enhancer (Kayganlaştırıcı) Hangi Maddeden Üretilmiştir?

EZ Glide Enhancer, özel patentli malzemeden formüle edilmiştir. Çevre dostu, güvenli ve zehirli olmayan bir üründür. Kullanılabilir yapısında %50 su içermektedir. Tamamen suda çözünebilir ve leke bırakmaz.

EZ Glide 350 Buz Pistini Nasıl Temizlerim?

Kayma artırıcı suda çözünebilir olduğu için ve yabancı maddeler EZ Glide 350 nin yüzeyine yapışmayacağı veya içine gömülmeyeceği içinyalnızca su kullanılarak buz pisti zemini kolayca temizlenebilir.

EZ Glide 350 hava şartlarından etkilenir mi?

Ez Glide 350 sentetik buz pistleri hiçbir şekilde hava şartlarından etkilenmemektedir, ancak paten kaymaya uygun olmayan kir, toz ve yabancı parçacıklar buz pisti zemininin kayma performansını etkilemektedir.İç ya da dış mekan olması farketmeksizin buz pisti zemininizi daima temiz tutmanız önemlidir.