Basında Biz

Iletişim

Bu sayfada Paten Okulumuzun Değerli Antrenörü Necati Demirel ve Değerli Asistanlarının Hakkında basında çıkan haberleri görebilirsiniz.

Necati-demirel-buz-paten-okulu

YASMİN BODRUM RESORT HOTEL

Turgutreis’in Kadıkalesi mevkisindeki 5 yıldızlı Yasmin Resort Otel’de açılan Bodrum’un ilk ve tek buz pateni pisti faaliyete geçti. Otelin içerisinde yer alan sentetik buz pistinde “buz hokeyi”, “buzda dans” ve “buzda şov” gibi etkinlikler yapılıyor. Otelin yetkilileri müzik eşliğinde yapılacak bu sporun amacının artistik buz patenini geliştirmek ve geleceğin yeteneklerini keşfetmek olduğunu açıkladılar. Buz pistinde isteyenler eğitmenler eşliğinde kayabilecek, eğitmensiz kaymak isteyenler de pistten faydalanabilecek. Bu hafta başlayan buz pateni kursunu İstanbul Paten Kulübü antrenörü ve Buz Hokeyi  Oyuncusu Necati Demirel veriyor. Haftanın 5 günü verilecek kurslara daha çok Bodrumlu çocuklar ilgi gösteriyor. Bodrum’un ilk buz pistinde ayrıca özel günler ve yıl sonunda sürpriz gösterilerin de yapılması amaçlanıyor.

Yasmin-Bodrum-Resort-Hotel-Bodrum-21

SANKOPARK BUZ PİSTİ – GAZİANTEP

Buzzz Park Buz Pisti işletmecisi Baş antrenör ve Buz Hokeyi Oyuncusu Necati Demirel, 4–14 yaş arası çocuklar için buz pateni temel eğitim kurslarına başladıklarını söyledi.Demirel, buz pistine gelen insanların büyük çoğunluğunun buz pistinde kaymayı bilmediğini ve buz sporunu öğrenmek için geldiklerini açıkladı.Sanko Park AVM’de hizmeti giren buz pistine aşırı bir ilgi olduğunu belirten Buzzz Park işletmecisi Necati Demirel, gündüzleri öğrencilerin akşamları ise yetişkin insanların buz pistinde kaydıklarını söyledi. Demirel, Gaziantep’te her yaştan insanın buz pistine ilgi gösterdiğini belirtti.

Gaziantep’te daha önce hiç doğal buz pisti olmadığını anımsatan Demirel, Buzzz Park’a gelenlerin sentetik buz pistinde veya tekerlekli patenle kaydıklarını söyledi.

Demirel, buz pistine gelenlerin birçoğunun patenle kaymayı bilmediğini ifade ederek şöyle konuştu: “İnsanların birçoğu buz pistinde yapılan sporun ne olduğunu öğrenmeye geliyorlar ve yavaş yavaş, düşe kalka buz pistinde patenle kaymayı öğreniyorlar. Bu arada Buzzz Park’taki buz pistinde kurslarımızda başladı ve şu andaki kurslarımızı 4–14 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenliyoruz. Kurslarımız özel öğretmenler eşliğinde ve birebir olarak yapılıyor. Ayrıca yetişkin insanlarda öğretmenlerimizden ders alarak bu sporu öğrenebilirler.”

Hakimiyet Gazetesi 03.06.2007

SANKOPARK AVM’ DE MUTLU SON

Açıldığı günden itibaren özel gösterileri, aktiviteleri ve marka seçenekleri ile Gaziantep’in yaşam ve alışveriş merkezi olan Sanko Park AVM, Milli Buz Hokeyi Takımının oyuncularının da katıldığı buz hokeyi turnuvasının final maçı nefesleri kesti.

Çoğunluğu Milli Buz hokeyi takımı oyuncularından oluşan takımların katıldığı Buz Hokeyi Turnuvası, 27 Ağustos tarihinde, Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akın Kılavuz ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nun da katıldığı törenle başlamıştı.

Buz Park’ta Cuma ve Cumartesi günleri yapılan gösteri karşılaşmalarının ardından final karşılaşması düzenlendi. Gaziantep’in ilk minik buz hokeyi oyuncusu Murat Güngör de final karşılaşması öncesi gösteri yaptı.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Akif Ekici, Kilis Valisi Turhan Ayvaz, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Esat Semerci, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Şahinbey Kaymakamı Ali Çınar ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Adil Sani ve Sani Konukoğlu’nun da izlediği final karşılaşması hayli çekişmeli geçti.

Hakem Burçin Çevik’in yönettiği karşılaşmada, Murat Cücü, Gürkan Çetinkaya ve Necati Demirel’den oluşan Beyaz Takım, Özgür Özdil, Serkan Yapıcılar ve İbrahim Karaduman’dan oluşan Kırmızı Takım’ı 8-7 yendi.

Konukların buz hokeyi oyuncularına plaket vermesinin ardından konuşan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ilklerin Gaziantep’te yaşandığını, buz hokeyi milli takımının katıldığı turnuvanın da bunlardan birisi olduğunu belirterek, oyunculara teşekkür etti.

Güncelgazete 31.08.2009

buz-hokeyi-heyecani-duzenlenen-final-maci-ile-sona-erdi-20090830AY229540-01